Таблите на грачничните премини ќе се поставуваат утре

Менувањето на таблите со новото уставно име на државата ќе почне од граничните премини. Неофицијално на преминот „Богородица“ веќе е пристигната таблата со новото име на државата, но не се знае кога точно ќе се постави, објавува Телма.

-Камионџиите коишто со часови чекаа во меѓуграничниот простор за влез во земјата, велат дека досега не виделе никакви активности кај таблата. За новините дознале од социјалните мрежи. Замената на таблите ќе почне откако во Службен весник ќе излезе дека Грција го ратификувала протоколот за членство во НАТО и договорот од Преспа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 16:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега