Сведоштво на преживеан патник од автобусот: Додека се освестивме сите бевме превртени

Голема трагедија вчера попладне ја потресе Македонија кога автобус се преврте од патот Скопје-Тетово.

Според последните информации, 14 лица го загубија животот во страотната несреќа на автопатот Скопје – Тетово која се случи вчера околу 17 часот, а петмина се борат за живот во скопските клиники. Над 30 се поврдени.

Телевизијата “Klan Macedonia” го објави сведоштвото на еден од преживеаните патници кој што откри дека е во стабилна состојба, а потоа откри и како се случила несреќата. Според него, сѐ се случило за многу кратко време, автобусот наеднаш ја загубил контролата, по што излетал од патот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2019 - 07:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега