Свадбата се претворила во хорор: Се слушнал силен звук па гостите вриштеле

Супертајфун кој овие денови ги погодил Филипините обележил една свадба во местото Марикини.

Дваесет и девет годишниот Ренди и 28-годишната Џенифер се упатуле кон подиумот за танцување кога се слушнал силен звук. Набрзо во големата сала снемало електрична енергија и сите останале во темнина. На снимката може да се слушне како гостите врескаа во паника, а силниот ветер тропал по прозорите. Нема сомнение дека овој ден ќе им остане во сеќавање.

Да потсетиме, тајфунот Мангкут досега на Филипините уби 74 луѓе, а многу домови се поплавени или целосно срушени.

 

 

 

19.09.2018 - 22:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега