Сузан Бојл боледува од аутизам

Сузан Бојл за кратко време стана популарна низ светот со нејзината изведба на „Јас имам талент“, а таа открива дека боледува од сериозна болест.

 

Сузан вели дека минатат година и е откирен Аспбергеров синдром, кој спаѓа во невролошки нарушувања од аутистичкиот спектар.

-Сега знам што не е во ред и чувствувам олеснување. Аспбергеров синдром не ме депримира, но морам да живеам со него. Се надевам дека луѓето сега полесно ќе разберат која сум и зошто го правам тоа што го правам, изјави таа.

10.12.2013 - 10:16

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега