Сурово убиство во Русија: Баба со нож го избоде зетот 27 пати, а потоа го кастрирала

Неименувана Русинка (49) сурово го убила нејзиниот поранешен зет Димитрија Богаданов(32) затоа што не плаќал алиментација за нејзината внука и ќерка.

Бабата со помош на својот партнер дури 27 пати со нож го избоди , а потоа му ги отсекла тестисите и ги фрлила низ прозорец.

Според наведеното, Богданов дошол во станот на неговата поранешна баба за да поразговара со неа, а таму го затекнал и нејзиното момче.

Заедно вечерале, а потоа почнале да пијат. После неколку часа пиење, тештата и зетот жестоко се испокарале поради алиментација.

Во налет на бес, таа го зела кујнскиот ножи неколкупати го прободела со нож. Тој загубил свест, а тогаш и нејзиното момче почнало да го боде . Откако 27 пати го избоделе со нож, тештата го зела ножот и му ги отсекла тестисите па ги фрлила низ прозор.

Соседите во зградата се во шок после се. Вела дека го познавале Богатинов  и дека често доаѓал тука.

„Тие двајцата добро се сложуваа, меѓутоа и двајцата се незгодни кога малку ќе испијат.Сепак никој не можеше да претпостави дека може да се случи вакво нешто“ раскажала една соседка.

После страшното дело, тештата веднаш ја повикала ќерка си и раскажала штонаправила, а таа повикала полиција.

Истрашителите затекнале страшна глетка.

Иако било очигледно што се случило тештата и нејзиното момче негирале дека го убиле Богатинов.

Подоцана откако биле одведени во полиција таа признала дека го убила бидејќи тој не се грижел за своето дете.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 10:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега