Суров крај за суровиот човек: Педофилот кој злоупотреби 200 деца убиен во затвор

Ричард Хакл, еден од најлошите педофили во историјата на Велика Британија, избоден е во својата ќелија во затвор.

 

Тој во 2016 година беше осуден на 22 доживотни затворски казни, поради сексуално злоставување на 191 дете.

Тој е пронајден мртов во ќелијата во затворот ХМП во Јоркшир, а бил убиен си импровизиран нож.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2019 - 20:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега