Супер идеја за домот: Покреативно од завеси, декорирајте ги прозорците вака

 

Вашите прозорци можете да ги декорирате со чипка. Ова е поубава  варијанта од завеси во домот.

Потребно ви е да земете 2 лажици густин, 2 лажици ладна вода, 1 шолја врела вода и чипка.

Измешајте ги густинот, ладната и врелата вода, па со четка премачкајте ги прозорците. Потоа ставете ја чипката рамномерно.

Наместо чипка може да употребите и постара завеса.

 

 

 

 

16.04.2018 - 22:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега