Сугарески: Преговорите за автопатиштата не се блокирани

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска изјави дека преговорите за автопатиштата не се блокирани и оти засега нема нови моменти.

- Преговорите не се блокирани, меѓутоа нема нови моменти. Од последниот пат кога дадов изјава, нема нови моменти. Продолжуваме со преговорите и кога ќе има нови моменти ќе бидете информирани, рече Сугарески, одговарајќи на новинарско прашање пред денешната средба во ЗЕЛС.

 

 

 

09.02.2018 - 14:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа