Сугарески и Китанов на увид во реконструкцијата на патот Ранковце-Крива Паланка

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов денеска ќе извршат увид во реконструкцијата на регионалниот пат Ранковце-Крива Паланка.

За реконструкцијата на патот во должина од 21 километар се одвоени 2,6 милиони евра.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.07.2019 - 08:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега