Судот го одби барањето: На Трајковски нема да му се суди одвоено

На Тони Трајковски обвинет во случајот „ТНТ“ ќе му се суди во редовните судски постапки, а не одделно, како што предложи јавниот обвинител Бурим Рустеми.

Судот одлучи дека нема да се овди одвоена постапка за него.

Во случајот “ТНТ” обвинети се повеќе лица меѓу кои екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и тогашниот градоначалник на Општина Гази Баба Тони Трајковски, а во отсуство му се суди на поранешниот премиер Никола Груевски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2020 - 11:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега