Судир меѓу трактор и автомобил во Струмица - маж пренесен во болница

 

Вчера во 20:45 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Ново Село, на место викано „Сушичко стопанство“. Во несреќата како што информира МВР, учествувале патничко моторно возило „Волво“ со швајцарски национални ознаки, управувано од М.К.(56) од село Н.Коњарево, и трактор „ИМТ 533’, управуван од С.Т.(54) од село Сушица.. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на тракторот, кој бил пренесен за укажување лекарска помош во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.08.2019 - 11:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега