Судир меѓу „Кавасаки“ и „Опел“ во Скопје, едно лице е потешко повредено

Вчера во 17.10 часот на ул. „Борис Трајковски“ се судриле мотоцикл „Кавасаки“ управуван од 23-годишниот М.Н. и возило „Опел“ управувано од 47-годишниот С.М.

Во несреќата М.Н. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје.

14.05.2022 - 12:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега