Судијката Димишкова од снимките кај Камчев повикана во Обвинителство

Судијката Весна Димишкова е повикана да дава исказ пред обвинителката Вилма Рускоска, која го води случајот „Рекет“.

Судијката Весна Димишкова се спомнува во снимените разговори направени во домот на Орце Камчев поврзани со случајот “Рекет“, пренесе телма.

Засега не се знае во какво својство е повикана.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.11.2019 - 10:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега