Судиите тренираат во самоизолација и тоа во полна опрема (ВИДЕО)

По примерот на фудбалерите кои секојдневно на социјалните мрежи споделуваат видеа од своите тренинзи, судија од Африка со знакот на ФИФА покажа дека и тој тренира за да остане во форма кога фудбалот повторно ќе се игра.

Франк Комба е помошник судија, па во својот дом тренира мафтање на знаменцето за офсајд, прекршок и други моменти.

31.03.2020 - 23:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега