Студентите од Пелагонија по резилот на Фејсбук сами го исчистија дворот

Утрово студентите од скопскиот дом „Пелагонија”, по критиките на социјалните мрежи сами ја исчистија депонијата, која настанала затоа што сметот го фрлале низ прозорците, пренесе Радио Моф.

Комунална хигиена најави акција за чистење денеска во 13 часот, иако тоа не беше во нивна надлежност.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 12:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега