Студен бран во Далмација: Силно невреме, а температурите за час и половина опаднале за 15 степени (ВИДЕО)

Силно невреме со дожд, град, грмежи и силни ветрови зафати делови на Далмација.

Температурата за саат време паднала за дури 15 степени, од 35 на 20 степени целзиусови.

Слично време за Далмација метеоролозите предвидуваат и во текот на викендот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.08.2019 - 22:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега