Струмичанец силувал малолетно девојче во нејзиниот дом

 

Вчера во Секторот за внатрешни работи во Струмица 35-годишниот Ќ.М. пријавил дека истиот ден 19-годишниот Д.А.од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. Истиот ден околу 09 часот и 35 минути, 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, затоа што, како што било пријавено, на 10.08.2017 година половина час пред полноќ го напуштило домот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

 

12.08.2017 - 14:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа