Струмичанец делел ваучери за гориво за да се гласа за една политичка партија

Основното јавно обвинителство соопшти дека до нив пристигнале повеќе пријави за изборни нерегуларности.

До ОЈО Струмица доставено е известување за лице кое на бензиска станица во селото Василово нудел ваучери за гориво за да се гласа за определена политичка партија.

Обвинителството издаде наредба за обезбедување на видео камери, видео записи и преземање дејствија во насока на утврдување на фактите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2020 - 13:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега