Струмица утрово најзагадена - Ова се најзагадените места

Воздухот и ова утро загаден во Македонија, иако помалку од претходните денови поради дождот.

Најзагадено е во Струмица, каде присуството на ПМ10 честички е 133 µg/m3.

Во Кочани е 16 µg/m3.

Потоа следи Куманово со 14 µg/m3.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.12.2019 - 08:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега