Струмица се гуши - Најзагадените места попладнево во Македонија

Воздухот во Македонија и понатаму е многу загаден. Најзагадено моментално е во Струмица, каде се измерени 225 микрограми ПМ10 штетни честички.

Загадено е и во Тетово каде присуството на ПМ10 честички е 152, а загадено е и во Битола.

Загадено од скопските населби е кај ректорат, Миладиновци, Каропош.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.12.2019 - 13:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега