Стравична смрт на село - свиња убила човек, му го изела половиот орган

 

Фармер во југозападниот дел од Мексико загинал откако свиња му го одгризала половиот орган три пат.

60-годишниот Мигел Анаја Пабло настрадал во Сан Лукас.

Според пишувањата на локалните медиуми, свињата станала агресивна откако фармерот ја испровоцирал. Скокнала на него о и го соборила, по што започнала да го гризе.

Таа му одгризала три прста од раката и половиот орган.

Пабло веднаш бил пренесен во блиската болница, но и покрај интервенција на лекарите, починал од бактериска инфекција која била предизвикана од гризнувањето на свињата.

 

 

 

 

18.06.2017 - 11:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа