Стравична бура ја парализираше Америка: Повеќе од 250.000 жители без струја, и снежна покривка од половина метар (видео)

 

Трета голема снежна бура за само две недели ги зафати САД со обилни снежни врнежи и прекин во електричната енергија. Снежната покривка достигна и до 60 сантиметри.

Силниот ветер и снег ги погоди деловите на Нова Англија, вклучувајчи го и Бостон.

За миг, повеќе од 250.000 жители останаа без електрична енергија , а екипите се на терен и се обидуваат да го поправат дефектот.

 

 

 

 

14.03.2018 - 14:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа