Страшни детали: Има заглавени патници под автобусот кај Карпалак

Сеуште има заглавено патници под автобусот кој денеска поладне се преврте на патот Скопје-Тетово кај Карпалак.

Патнички автобус со 50-тина патници излетал и се превртел од кај село Ласкарци на излезот од Скопје, движејќи се по новиот пат кон село Бојане, а на местото на сообраќајната несреќа испратени се 11 амбулантни возила, од Скопје, Куманово и Тетово. Има повредени патници и дел од нив веќе се пренесени во болница, пренесе Курир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.02.2019 - 18:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега