Страшна трагедија во Србија: Се сруши авион, пилотот почина, зад себе остави две деца

Страшна несреќа вечерва се случи во Србија кога спортски авион падна, при што пилотот почина.

Се работи за 48-годишниот Горан Петровиќ кој починал на лице место, а зад себе оставил жена и две деца.

Тој бил искусен пилот со богато искуство, па засега не се знае причината за несреќата.

Иако Брзата помош се обидела да го реанимира околу 19 часот кога бил примен, за жал можела само да констатира смрт.

 

 

 

16.05.2018 - 21:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега