Страшна сообраќајка на Партизанска: Брзал во болница, поминал на црвено па се забил во возило

Страотна сообраќајна несреќа се случила синоќа во Скопје, на булеварот Партизанска. Како што пишува Телеграф, возач кој брзал кон болница, поминал на црвено на семафорот и се судрил со друго возило. Се работи за две возила, пежо“ и „алфа ромео“ кои директно се судриле.

Возачот бил повреден и веднаш транспортиран во болница, а причинета е и голема материјална штета.

Деловите од возила разлетани на сите страни сведочеле за несреќата.

Повеќе детали денеска.

ФОТО: ТЕЛЕГРАФ

 

 

 

21.04.2017 - 08:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа