Страшна несреќа во регионот: Загина пилот при пад на авион- позната причината за несреќата

Позната причината за страшната несреќа вчера, во која се сруши спортскиот авион во Земун и загина искусен пилот.

Според неофицијални информации, авионот имал дупли команди, а девојката која седела со него во авион повлекла рачка која не смеело да ја допира, при што пилотот изгубил контрола над авионот.

За жал искусниот пилот, 43- годишниот Горан Петровиќ загинал, обидувајќи се да слета, а со него и девојката чиј идентитет засега не е познат.

Итната помош можела само да констатира смрт.

 

 

 

17.05.2018 - 11:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега