Страшна несреќа во Македонија: Прегазен старец

Во 12.20 часот на улицата „Борис Трајковски“ во Велес, патничко моторно возило „фиат пунто“, со велешки регистарски ознаки, управувано 67-годишниот Н.Д. од Велес, удрило во пешак.

Се работи за 86-годишниот П.Б. од Велес. Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Општата болница Велес за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.11.2019 - 10:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега