Страшна несреќа: Прегазен велосипедист во Скопје

Во 17.40 часот било пријавено дека на улицата „Никола Парапунов“, после крстосницата со улицата „Волгоградска“, патничко возило „сеат ибица“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 43-годишниот Т.К. од Скопје удрило во велосипедистот М.Б.А.(64) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила М.Б.А., по што била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2020 - 10:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега