Страшна несреќа на патот Кичево-Охрид: 50-годишен маж е во кома

Во сообраќајна несреќа која што се случила нешто по 13 часот на магистралата Охрид – Кичево, кај селото Сливово, пренесува Centar.mk

Според неофицијални информации на порталот возило марка опел со кичевски таблички и камион со велешки таблички се судриле.

При судирот со тешки повреди завршил возачот на опелот кој се здобил со тешки повреди. Мажот на возраст од 50 години во болница бил примен во кома и бил итно префрлен на интезивна нега.

Повеќе детали се очекуваат од МВР за утре.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.08.2020 - 20:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега