Страшна несреќа: Мотор падна кај Маврово

Вчера околу 18.20 часот на регионалниот пат Маврови Анови- село Мавровска брана, мотоцикл „БМВ“, управуван од 56-годишниот М.Т. од Италија, паднал на коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот М.Т. и му била укажана лекарска помош во болницата во Гостивар.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.06.2019 - 12:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега