Страшна глетка: Торнада беснеат низ Америка- куќи останаа без покрив, а патниците од аеродром одведени во засолниште (ВИДЕО)

Невреме и торнадого погодија северното подрачје на САД, а недалеку од аеродромот во Талси, во Оклахома, најмалку едно лице е повредено, а повеќе од 10 куќи оштетени.

Торнадото  не го оштетило аеродромот, но патниците се евакуирани и откажани се сите летови на половина час.

Бурите може да предизвикаат торнада и во Арканзас, Мисури, Оклахома и Канзас.

Во силна бура пак во округот Хикори во Мисури, седум лица се здобиле со повреди, од кои четворица се хоспитализирани.

Во Оклахома е зљатворен меѓудржавен пат поради поплава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2019 - 08:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега