Страшна автобуска несреќа во Турција: Загинаа 8 лица

Најмалку осум лица загинаа, а околу 35 се повредени, од кои четворица се во критична состојба, кога меѓуградски автобус излетал од автопат во западниот турски округ Афјонкарахисар, изјави гувернерот на Кубра, Гуран Џигитбаси за државните медиуми, пренесе Танјуг.

Возачот изгубил контрола над возилото, изјави Џигитбаси.

Патничкиот автобус сообраќал од Дијарбакир на истокот на земјата кон Бодрум на запад, објави Ројтерс.

 

05.02.2023 - 15:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега