Страшевски: Немаше уредна достава од судот до обвинетиот Тони Трајковски

 

Сите конструирани сценарија на Основниот кривичен суд излегуваат на виделина, а  правдата секогаш и вистината излегуваат на површина. Ова денеска го вели преку соопштение до јавноста Јовица Страшевски.

- Денес  04.01.2020 година беше закажано рочиште за случајот ТНТ, истото не се одржа бидејќи немаше уредна достав од судот до обвинетиот  Тони Трајковски, јас како негов бранител запрашан од страна на судијата одговорив а и пред медиумите дадов изјава дека Тони Трајковски нема уредна достава на покана за закажано ново рочиште, тоа не беше прифатено од страна на судијата и беше даден налог за стражарно приведување на Тони за утрешното судење 15.01.2020. Дека на Тони Трајковски како обвинет не му е доставена уредна достава покажува и следниот доказ.Имено денес 14.01.2020 Тони Трајковски при редовното пријавување во судот побарал да му се достави покана за ново рочиште и истата не му била доставена од страна на судот, за што обвинметиот Тони Трајковски испратил и писмено известување до судот кое во целост во прилог ви го доставувам кое ве замолувам да го објавите во целост , со напомена да се заштитат личните адресни податоци на Тони Трајковски, вели тој во соопштението.

Вели ова е уште еден доказ дека одбраната не прави опструкции во предметот ТНТ како што тоа го прикажуваат од Кривичниот сид со штури соопштенија до јавноста, и доказ дека одбраната и обвинетите се за праведно ефикасно,ефективно и пред се законито судење без пропусти во постапката

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2020 - 17:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега