Страотна сообраќајка на патот Велес-Неготино: На лице место загина скопјанец

„На 20.09.2023 околу 11.55 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопат Велес-Неготино, после наплатна станица „Виничани“, товарно возило „фолксваген“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.А.(47) од Скопје, излетало од коловозот“, соопшти полицијата.

Од здобиените повреди возачот починал на местото на несреќата.

20.09.2023 - 17:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега