Стоплете го станот и платете помала сметка - трик за секое домаќинство

Ако сакате да го затоплите домот во овие ладни денови, се што треба да направите е да ги примените трик кој ќе ви ја направи зимата полесно поднослива.

Залепете на ѕидот позади радијаторот во вашата куќа или стан било каков рефлектирачки материјал.

Може да се послужите со фолија за домаќинство или фолија за заштита на ветробрански стакла.

Радијаторот ќе престане да го грее ѕидот и ќе ја рашири топлината во вашиот дом. Топлината ќе се придвижи кон соседните ѕидови, од ѕидот каде е ставен рефлектирачкиот материјал, со што ќе имате потопла просторија.

 

 

 

22.10.2018 - 18:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега