Столтенберг во четврток ќе се обрати пред македонските пратеници

 

Генералниот секретар на НАТО, Јанс Столтенберг, претстојнава недела ќе дојде во дводневна посета на Македонија.

Според агендата Столтенберг би требало во четврток напладне да се обрати и пред пратениците во Собранието на Р.М.

Ќе има средби со државниот врв и прес со премиерот Зоран Заев.

 

 

 

14.01.2018 - 10:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа