Столтенберг со честитки до Заев за собраниското финално гласање на Договорот од Преспа

Генералниот сектретар на НАТО Јенс Столтенберг, преку Твитер му честиташе на македонскиот премиер Зоран Заев за успешното гласање во Собранието.

– Му честитам на премиерот Зоран Заев за собраниското финално гласање на Договорот од Преспа. НАТО силно го поддржува целосното имплементирање на Договорот, што важно допринесува до стабилен и просперитетен регион – напиша Столтенберг на Твитер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 19:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега