Столе Стоилов демонстративно ја напушти манифестацијата „Спортист на годината“

Непријатност се случила на манифестацијата „Спортист на годината“, која вечерва се организира од страна на Агенцијата за Млади и Спорт, откако капитенот на Вардар, ракометарот Столе Стоилова демонстративно станал и си заминал од церемонијата.

Нофицијално, причина за неговото заминување е фактот што манифестацијата е двојазична, односно за првпат се користи и албанскиот јазик. Тоа го налутило Стоилов и изнервиран заминал.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.12.2018 - 20:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега