Стојчевска: Не знаев дека син ми аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска чиј син Виктор е вработен во ЕЛЕМ, рече дека не знаела дека тој ќе аплицира.

- ЕЛЕМ имаш оглас, мојот син аплицирал но не ми го соопшти тоа. Немав влијание ЕЛЕМ да го вработи син ми. Работеше во приватна фирма, вели Стојчевска за А1.Он.

Нашите деца секако ќе бидат вработени некаде според образованието и струката, додава таа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега