Стоилковски: Кога ќе мораш да го надсихорнизираш шефот, односно да кажеш што сакал да каже авторот

Кога ќе мораш да го надсихорнизираш шефот, односно да кажеш што сакал да каже авторот, како што тоа го прави Забарчанец, тогаш е јасно дека било избрашно патос со него, реагираше портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на статусот на Маријан Забрчанец

-Неизбришлив е впечатокот дека Заев е опседнат со Груевски, ама тоа не е случај кога ќе треба да го возат во тоа на М, кога седеше во барокната влада и фотелја, кога се кити со неговите проекти и проектите на ВМРО ДПМНЕ. И сето ова затоа што знаете дека професорот ве размонтира. И не знам дали гледате, ама Мицкоски ќе стане вашата нова ноќна мора. А што се однесува до Забарчанец “ај да не ја тупиме” заврши ли факултет или сеуште си најнапредниот “средношколец” советник на премиер?- пишува Стоилковски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.02.2020 - 13:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа