Стоилковски: Дамјан на Рада фатен како шири лажни вести

Дамјан Манчевски познат како Дамјан на Рада уште не може да се помири дека е фатен жив како шири лажни вести. Рече “најголем број на новозаразени доаѓаат од литијата во Струга”, а со денови, за среќа, нема ниеден стружанецм напиша Наум Стоилковски на својот Фејсбук профил.

„Па по три дена НИКАКВА информација за Струга, и веројатно многу плачење од Дамјана, сега се вадат претпоставки. Ама…

Од МОЖНО, до СЕ ЗАРАЗИ има разлика како од ДОЈДЕ ЖИВОТ до ЌЕ ДОЈДЕ ЖИВОТ!

Ама тоа е СДСМ, мислат дека некој уште им верува на лажните им вести па ќе го ублажат поразот на изборите“, напиша Стоилковски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2020 - 20:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега