Стигна пресуда за Ел Чапо: Мексиканскиот нарко бос виновен по сите точки- му се заканува доживотен затвор

После години поминати, одбегнувајќи ги редот и органите, озогласениот мексикански нарко бос Хоакин Гузман, познатт како Ел Чапо е прогласен за виновен по сите точки за кои е обвинет и пред него е доживотна робија.

Ел Чапо се смета за најголем нарко бос после Пабло Ескобар, и во два наврати успеал да побегне од затвор.

Обвинителите нагласиле дека тој бил толку немилосрден што наредил убиство ина сопственото семејство, се со цел само да да остане на власт.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 20:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега