Стефанова не му го дава времениот пасош на Камчев и Панделевски

Обвинителката Лиле Стефанова даде негативно мислење по барањето на Орце Камчев за времен пасош, дознава Канал5.

Информацијата за Канал 5 ја потврдија од обвинителството од каде велат дека мислењето веќе е доставено до Кривичниот суд кој треба да се произнесе.

Камчев е осомничен во случајот „Империја“, а го побара пасошот минатата недела. 

Освен него таква патна исправа бараше и Цветан Панделевски кој исто така е осомничен во Империја.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 10:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега