Ставрески на отворање на нов погон на Докатекстил

Министерот за финансии Зоран Ставрески денеска ќе присуствува на пуштање во употреба нов погон на компанијата Дoкатекстил.

Докатекстил произведува текстилни производи кои 100 проценти се наменети за европскиот пазар.

Првиот погон Докатекстил го отвори минатата година. Тој е дел од индустриската зона во која се предвидени 50 капацитети. 

09.11.2013 - 10:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега