Ставила неколку капки оцет во кадата - она што се случило со нејзиното тело по капењето е неверојатно

 

Многумина од нас имаат проблеми со кожата. Многу пати во нашите вести сме предложувале природни решенија за тие проблеми кои се навистина ефикасни.

Наполнете ја кадата со топла вода и во неа сипете половина шолја јаболков оцет. Оцетот ќе се разблажи во водата, а потоа поминете 20-30 минути во водата и искапете се.

Оваа купка ги неутрализира мирисите, намалува воспаленијата, помага во атлетски стопала, иритации и останатиу кожни проблеми.

Исто така ќе ги избрка комарците од вашиот дом.

 

 

 

12.01.2018 - 15:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа