Стави газа на испуканите пети и остави преку ноќ, кога ќе го видите резултатот ќе пробате и вие

Летото е идеално време за отворени обувки и сандали, но испуканите пети се најголем кошмар на сите.

Сепак постои едноставно решение.

Изронете 10 таблети андол или аспирин, и промешајте во 250 милилитри алкохол од 70 проценти. Потопете газа во направената смеса,па оставете да отстои два дена.

 Нанесете на петите, и со проѕирна фолија завиткајте ги нозете и оставете преку ноќ.

Резултатот ќе ве воодушеви.

 

 

 

13.07.2018 - 14:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега