Ставете крај на маките - направете домашен лек за воспаление на грлото и крајниците

Ако често имате проблеми со воспаление на грлото и крајниците, ве советуваме да го направите овој природен лек.

Земете 800 грама сомелени семки од ким и прелијте ги со 200 милилитри вода, а потоа варете ги 15 минути.

На крај ќе добиете смеса која личи на талог од кафе.

Смесата процедете ја, а потоа додадете уште 50 милилитри вода, па повторно варете, Смесата тргнете ја одоган и додадете во неа една лажица коњак, пишува „Дневно.хр“.

Секои 30 минути земајте по една лажица од оваа смеса.

Веќе после 2 часа болката ќе исчезне.

Третманот може да го завршите после 4 часа.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 12:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега