Ставете ја оваа течност на ќошињата - нема да видите бубашваба повеќе

Постојат многу лесни и евтини начини да се ослободите од инсектите во домот. Ако сакате да им кажете збогум на бубашвабите од кои има инвазија периодов, ви требаат неколку евтини и паметни домашни трикови.

Земете омекнувач за алишта, разредете го со малку вода и ставете од него или испрскајте во ќошевите од тоалетот или местото каде најчесто ги гледате непоканетите гости во домот, тие ќе нема да се појават поради миризбата!

Исто така, може да употребите и ловор. Бубашвабите го мразат мирисот на ловор, па затоа ставете го во ќошињата.

Овие бубачки бегаат и од течност за плакнење уста, бидејќи не го поднесуваат мирисот. 

Пробајте, навистина делува!

 

 

 

14.11.2018 - 21:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега