Ставете го ова на наочарите - ќе ги снема дамките и гребнатините

 

Постои лесен начин да ги светнете стаклата на наочарите и да ги исчистите сите гребнатини од нив. Решението е многу евтино и корисно, а се крие во кујната.

Сè што ви треба е сода бикарбона.

Помешајте малку сода бикарбона со малку вода и тријте ги со смесата стаклата на очилата, па избришете ги со влажна крпа.

Потоа, за уште подобар ефект одозгора поминете ги и со сува крпа.

 

 

 

24.04.2018 - 21:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега