Ставете го ова кога ќе ве касне комарец - црвенилото и чешањето веднаш ќе ги снема

Стигна пролетта, а со неа и комарците, со кои ситуацијата ќе стане поалармантна како што доаѓа летото.

Имено, постојат начини со кои може да ги спречиме отокот и црвенилото, како и непријатното чешање по каснување од комарец.

Ставете лед на местото каде сте каснати, или мед. Секако со медот останете дома за да не привлечете други инсекти на себе.

 Може да ставите на каснатото место и сода бикарбона, кромид или паста за заби.

Нека стојат малку, па исплакнете со вода.

 

 

 

17.05.2018 - 18:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега